השירותים שלנו

ביזניס
ביזניס

הצהרת הון – עובדת בשבילך


הצהרת ההון היא הצהרה על סך הנכסים והיתחייבויות של עוסק ובת זוגו לתאריך מסוים שקבע מס הכנסה,בדרך כלל לסוף שנה.
כיצד מגישים הצהרת הון ?

ההבדל בין הצהרת הון לבין הגשת דו"ח שנתי


אנשים רבים נוטים לבלבל בין הצהרת הון לבין הגשת הדו"ח השנתי. חשוב להבין כי הגשת דו"ח שנתי והצהרת הון הם אינם מקשה אחת . המקור העיקרי לבלבול הוא מאחר והון מתפרש אצל רבים כ "כסף" ולעיתים מרימים גבה בפליאה כאשר מקבלים מכתב מהרשויות על אי הגשת דו"ח הצהרת הון.

למרות הבלבול חשוב להבין כי הגשת דו"ח שנתי מתייחסת לריכוז סך הכנסות מול סך הוצאות במהלך שנת העבודה באותה שנה, אלה המתקבלים ממשלח יד הכולל עבודה כשכיר או כעוסק עצמאי .

שאלה שמתבקשת ובהחלט לגיטימית. אם בעל עסק, עצמאי או שכיר בכיר שנדרש בהגשת דוחות שנתיים מגיש אותם וחושף את מצבו הפיננסי אל מול רשויות המס, לשם מה יש צורך בהגשת הצהרות הון תקופתיות בנוסף?

ובכן, הצהרת ההון משמשת את מס ההכנסה  לביצוע השוואה בין הדיווחים השנתיים  של אדם לבין השינויים שהתרחשו בהונו (הנכסים שעומדים לרשותו ) הפרטי. במהלך ההשוואה ניתן לזהות נכסים שבגינם לא נרשמו הכנסות או הון שנצבר בלי שהיה לו הסבר בדוחות השנתיים.

בדיוק בגלל זה חשוב להתייחס להצהרת בכובד ראש, להצליב מידע ולהשוות בין הצהרת הון קודמת שהוגשה. שום תקבול שלא הוצהר לא יעלם מעיני הרשויות וזאת משום שקל מאד לחשוף ביצועי טרנזאקציות. גם על מתנות חשוב מאד להצהיר.

תהליך הצהרת הון


בטרם מילוי הצהרת ההון מוטב לערוך תחילה רשימה של כל הנכסים בארץ ובחו"ל השייכים לתא המשפחתי , הדו"ח כולל נכסים הרשומים על שמם של ילדיו הקטינים עד גיל 18. לאחר איסוף המידע חשוב לבצע השוואה בין הצהרת הון הקודמת זאת בכדי למנוע אי דיוקים מחד ומצד שני למנוע תשלומים מיותרים באם מומש אחד הנכסים ונמכר, עליו סביר להניח ששולם מס  בעת ביצוע עסקת המכירה. בשלב השלישי חשוב לבדוק התאמת הסכומים לסכומים המופיעים בדיווח ההוצאות וההכנסות בכדי לוודא שאכן ישנה התאמה בין הדיווחים לבין המציאות. אל השלב הרביעי נגיע במידה ואין תאימות, אז חשוב יהיה לגלות המקור לכך.

מומלץ לפנות בכל תהליכים אלא לרואה חשבון מוסמך אשר יעלה על כל נקודה כזאת וימנע טעויות שיעלו לכם כסף רב לחינם.

זקוקים לייעוץ לקראת הצהרת ההון הקרובה? מגישים הצהרת הון בפעם הראשונה? אל תחשבו פעמיים! צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם מידע נוסף.
יש לכם שאלה?
מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם
מאמרים ומדריכים
4.4.13
מחשבונים
מבחר מחשבונים בתחום הפיננסי לגולשי חישובית

מיסוי מתנות
בימי חגים מעבידים נוהגים לתת מתנות לעובדים , ללקוחות וספקים.

הגשת דוחות שנתיים
משרדינו החל בהגשת דוחות שנתיים לעצמאיים, חברות ועמותות. לפרטים צרו קשר - בטלפון 08-8565848
או השאירו הודעה

הכרה בהוצאות לעובדים מהבית
בעלי עסקים רבים עושים שימוש בחלק מדירת המגורים פעילות עסקית לצורך חיסכון בעלויות, נוחות וכו'